Справжня кава повинна бути чорною як ніч, солодкою як гріх, гарячою як кохання і міцною як дружба.

Поціновувач кави

Бразилія скоротила експорт кави

2017-08-04 15:50

Назад

Архів новин

2017-08-21 08:50

ICO прогнозує зменшення дефіциту кави у світі

tl_files/tiny_templates/200817.jpeg

Міжнародна організація кави ICO поліпшила прогноз світового виробництва кави в сезоні 2016/2017 до 153,9 мільйонів мішків по 60 кг. Причиною цього стали великі врожаї в Індонезії та Перу. Раніше ICO передбачала, що врожай кави не перевищить 151,6 млн мішків.

Загальний обсяг виробництва арабіки в порівнянні з сезоном 2015/2016 уже збільшився на 10,2% і склав 97,3 млн мішків. Виробництво робусти знизилося на 10,6%, до 56,6 млн мішків. Одночасно потенційне споживання кави, згідно даних ICO, в сезоні 2016/2017 становитиме 155,1 млн мішків. Таким чином, світовий дефіцит кави знизився з 3,9 до 1,2 млн мішків, у порівнянні з минулим сезоном.

Незважаючи на світовий приріст виробництва кави, в деяких країнах його виробництво зменшилось. Так, найбільший в світі кавовий кооператив Cooxupe (Бразилія) знизив прогноз урожаю кави в регіоні Мінас Жерайс, посилаючись на несприятливі погодні умови та епідемію кавового жучка.

2017-08-17 11:44

Інститут кави Танзанії займається виведенням нових гібридів

tl_files/tiny_templates/tanzania-kilimanjaro-coffee-2.jpg

Виробництво кави в Танзанії планують збільшити вдвічі до 2021 року.

Влада країни реалізовує програму підвищення ринкової конкурентоспроможності кавового зерна з дрібних ферм, що стартувала 2012 року під керівництвом Науково-дослідного інституту кави Танзанії (TaCRI). Мета програми – збільшення обсягів виробництва та поліпшення умов фермерів у різних регіонах країни. Також заплановані задоволення потреб господарств у саджанцях і пересадка дерев на 365 000 гектарах землі. Інститут уже вивів 15 високоврожайних і стійких до захворювань гібридів арабіки та 4 робусти.

2017-08-04 15:50

Бразилія скоротила експорт кави

tl_files/tiny_templates/Brasil.jpeg

Фермери Бразилії не поспішають розлучатися з урожаєм кави після 20-відсоткового падіння цін з рівня торішнього піку.

Експорт зеленого зерна минулого місяця знизився до мінімуму за весь час збору даних про продажі, тобто з 2006 року. Поставки кавової сировини за кордон скоротилися майже на 8%, склавши 1,599 млн мішків. Попередній мінімум було зафіксовано в травні 2008 року. Цілком імовірно, що урожай у 2017/2018 кавовому році впаде до 45,56 млн мішків. Минулоріч фермери зібрали 51,36 млн мішків кави.

2017-07-28 12:35

Новий світовий рекорд ціни на зелену каву

tl_files/tiny_templates/zelene_zerno.jpg

На кавовому аукціоні Best of Panama 2017 встановлено новий світовий рекорд – зелене зерно арабіки з ферми La Esmeralda продали за ціною 601 долар США за фунт.

Переможець дегустацій Best of Panama, що набрав 94,11 зі 100 балів – різновид арабіки гейша натурального способу обробки. Чимало покупців цієї кави – представники азіатського ринку Specialty Coffee. Із 51 лоту, виставленого на аукціон, 37 придбали Тайвань, Китай, Гонконг, Таїланд і Індонезія. Лот у 100 фунтів кави за 60,1 тисяч доларів США викупила Південнокорейська обсмажувальна компанія Kew Specialty Coffee Co.

Цього року рекордні ціни на аукціонне зелене зерно стали вже звичним явищем. Так, на аукціонах Cup of Excellence (COE) в Гондурасі, Сальвадорі, Мексиці, Коста-Ріці кавові лоти із найвищими оцінками продавалися за рекордними цінами за всю історію існування COE в цих країнах.

2017-07-21 11:10

У США знімають з продажу каву з ефектом віагри

tl_files/tiny_templates/USA.jpg

Управління з контролю за продуктами і ліками США змусило техаського виробника відкликати з продажу каву, яка викликає ерекцію у чоловіків. Особливу дію напою забезпечує речовина, схожа на активний компонент віагри силденафіл.

Представники компанії-виробника обурені таким рішенням, адже успішно продавали свій продукт іще з 2014 року й досі він не викликав жодних зауважень. Відомо, що деякі чоловіки купували його для вирішення своїх проблем в ліжку. Проте вчені виявили, що активна речовина може взаємодіяти з нітратами, які містяться в ліках, та знизити кров’яний тиск до небезпечного рівня. Окрім того, в каві виявили молоко, хоча воно не вказане в складі на упаковці, а це може бути небезпечним для людей з алергією на молочні продукти.

2017-07-18 10:47

Експорт кави з Ефіопії стрімко зростає

tl_files/tiny_templates/1.jpg

За останні три місяці експорт кави із Ефіопії зріс на 20%, згідно з даними місцевого управління з розвитку кави і чаю.

Останнім часом влада Ефіопії активно впроваджує різні заходи задля зменшення контрабанди зерна. Завдяки цьому вдалося досягти отримання 866 мільйонів доларів США від експорту 221 тисячі тон кави протягом 2016/2017 фінансового року. Тобто у порівнянні з минулим роком експорт зріс на 11,5%, а прибуток від нього – на 20%.

2017-07-13 10:30

Виробництво кави в Колумбії зменшилося на 9%

tl_files/tiny_templates/unnamed-3.jpg

Обсяг виробництва арабіки в Колумбії, одному з світових лідерів-експортерів кави, в червні 2017 року зменшився на 9%, – заявила Національна федерація виробників кави країни.

За даними організації, минулого місяця було зібрано всього 1,05 млн мішків кави в порівнянні з 1,16 млн торік. Причиною такого падіння стало відставання в цвітінні кавових кущів в період між червнем і жовтнем 2016 року, що вплинуло на збір врожаю в I півріччі цього року.

Протягом січня-червня 2017 року загальний збір урожаю кави в Колумбії склав майже 6,4 млн мішків, що на 3% менше аналогічного показника минулого року. Таке зниження продовжується в цілому останні 12 місяців. При цьому обсяги експорту колумбійської кави зростають. У червні країна продала на зовнішній ринок 964 тис. мішків кави, що на 3% більше за показники червня 2016 року.

2017-07-07 06:45

Кава як спосіб отримання біопалива

tl_files/tiny_templates/Coffeelab_04.jpg

В Університеті Коста-Ріки винайшли спосіб отримувати електрику з відходів виробництва кави.

Процес екологічно чистий, запобігає виділенню газів, що руйнують озоновий шар (наприклад, метану). Газ, що виділяється при природному розкладанні кавових відходів, використовується в двигунах внутрішнього згоряння. Проект повинен допомогти виробникам кави знизити рівень негативного впливу на навколишнє середовище при обробці кавових ягід та вирішити одвічну проблему утилізації відходів. Запропоноване рішення також заощадить виробникам кави кошти, які витрачаються на паливо. Проект підтримують Міністерство навколишнього середовища та енергетики Коста-Ріки, Інститут кави Коста-Ріки і Міністерство сільського господарства.

 

2017-07-03 09:06

Кава без кофеїну і чай руйнують озоновий шар

tl_files/tiny_templates/kava_ozon_shar.jpg

Дослідники з Ланкастерського університету (Велика Британія) з’ясували, що процес виготовлення кави без кофеїну і чаю сприяє руйнуванню озонового шару.

На озоновий шар негативно впливає дихлорметан – антропогенний хімікат, який використовують при видаленні кофеїну з кави, виробленні чаю, екстрактів хмелю та ароматизаторів. Дослідження показало, що збільшення темпів використання цієї хімічної сполуки затримає відновлення озонового шару над Антарктикою приблизно на 30 років.

“Дихлорметан швидко розкладається у атмосфері, тому його використання не контролюється Монреальським протоколом. Незважаючи на це, збільшення виробництва напоїв призвело до збільшення його концентрації в атмосфері за останнє десятиліття”, – сказав автор дослідження Райан Хоссайні.

Якщо концентрація дихлорметану залишатиметься на нинішньому рівні, затримка відновлення становитиме всього п’ять років. Але поки використання хімікату не заборонено, навряд чи вдасться запобігти руйнуванню озонового шару.

2017-06-29 10:15

Перша біорозкладна упаковка для кави

tl_files/tiny_templates/compostable-coffee-bag.jpg

Американська компанія Elevate Packaging презентувала першу повністю біологічно розкладну упаковку з дегазуючих клапаном.

Для її виробництва використали біопластичну плівку, сертифіковану за європейськими стандартами ASTM D6868 і EN13432. Упаковка успішно пройшла випробування у обсмажувальників кави, що підтвердили високу якість матеріалу та надійність захисту кави у такому упакуванні. Пакет є повністю повітронепроникний й при цьому забезпечений дегазуючим клапаном для виходу вуглекислого газу.

Продукт поки-що доступний тільки в одному варіанті: для кави об’ємом у один фунт, та в дизайні лише срібного кольору. Виробник планує маркувати пакети виключно біорозкладними паперовими етикетками. Уже до осені на ринку з'являться перші партії пакетів різного розміру та кольору, виготовлені під замовлення клієнтів. Вартість пакетів без клапана становить 365 доларів за 500 штук, із біорозкладаним клапаном – 490 доларів.