Цукор зробить каву несмачною, якщо забудеш його туди покласти

Народна мудрість

Виробництво кави в Колумбії зменшилося на 9%

2017-07-13 10:30

Назад

Архів новин

2017-07-07 06:45

Кава як спосіб отримання біопалива

tl_files/tiny_templates/Coffeelab_04.jpg

В Університеті Коста-Ріки винайшли спосіб отримувати електрику з відходів виробництва кави.

Процес екологічно чистий, запобігає виділенню газів, що руйнують озоновий шар (наприклад, метану). Газ, що виділяється при природному розкладанні кавових відходів, використовується в двигунах внутрішнього згоряння. Проект повинен допомогти виробникам кави знизити рівень негативного впливу на навколишнє середовище при обробці кавових ягід та вирішити одвічну проблему утилізації відходів. Запропоноване рішення також заощадить виробникам кави кошти, які витрачаються на паливо. Проект підтримують Міністерство навколишнього середовища та енергетики Коста-Ріки, Інститут кави Коста-Ріки і Міністерство сільського господарства.

 

2017-07-03 09:06

Кава без кофеїну і чай руйнують озоновий шар

tl_files/tiny_templates/kava_ozon_shar.jpg

Дослідники з Ланкастерського університету (Велика Британія) з’ясували, що процес виготовлення кави без кофеїну і чаю сприяє руйнуванню озонового шару.

На озоновий шар негативно впливає дихлорметан – антропогенний хімікат, який використовують при видаленні кофеїну з кави, виробленні чаю, екстрактів хмелю та ароматизаторів. Дослідження показало, що збільшення темпів використання цієї хімічної сполуки затримає відновлення озонового шару над Антарктикою приблизно на 30 років.

“Дихлорметан швидко розкладається у атмосфері, тому його використання не контролюється Монреальським протоколом. Незважаючи на це, збільшення виробництва напоїв призвело до збільшення його концентрації в атмосфері за останнє десятиліття”, – сказав автор дослідження Райан Хоссайні.

Якщо концентрація дихлорметану залишатиметься на нинішньому рівні, затримка відновлення становитиме всього п’ять років. Але поки використання хімікату не заборонено, навряд чи вдасться запобігти руйнуванню озонового шару.

2017-06-29 10:15

Перша біорозкладна упаковка для кави

tl_files/tiny_templates/compostable-coffee-bag.jpg

Американська компанія Elevate Packaging презентувала першу повністю біологічно розкладну упаковку з дегазуючих клапаном.

Для її виробництва використали біопластичну плівку, сертифіковану за європейськими стандартами ASTM D6868 і EN13432. Упаковка успішно пройшла випробування у обсмажувальників кави, що підтвердили високу якість матеріалу та надійність захисту кави у такому упакуванні. Пакет є повністю повітронепроникний й при цьому забезпечений дегазуючим клапаном для виходу вуглекислого газу.

Продукт поки-що доступний тільки в одному варіанті: для кави об’ємом у один фунт, та в дизайні лише срібного кольору. Виробник планує маркувати пакети виключно біорозкладними паперовими етикетками. Уже до осені на ринку з'являться перші партії пакетів різного розміру та кольору, виготовлені під замовлення клієнтів. Вартість пакетів без клапана становить 365 доларів за 500 штук, із біорозкладаним клапаном – 490 доларів.

2017-06-26 12:28

Кава світлого обсмажування корисніша для здоров’я

tl_files/tiny_templates/svetlaya_obgarka.jpg

Усім відомо, що зернова кава корисна завдяки вмісту природних антиоксидантів. Але якщо хочеться отримати користь максимальну, то варто обирати ще й світле обсмажування.

У Journal of Medicinal Food опубліковано нове дослідження, присвячене аналізу кількості хлорогенової кислоти, відомого антиоксиданту, в зерні різних ступенів обсмажування. Вчені дослідили обрані зразки арабіки світлого, середнього, темного (т. зв. сіті) і дуже темного (“французьке”) обсмажування. Виявилось, що чим світліші зерна, тим вищий вміст кислоти в каві і краща її здатність захищати клітини від окислення і запальних процесів.

За словами вчених, немає нічого дивного в тому, що кава світлого обсмажування надає кращий антиоксидантний ефект, бо впродовж термічної обробки у зернах відбуваються окислювальні процеси, через вплив повітря і високої температури. Тож, чим довше приготування – тим сильніше зменшуються антиоксидантні властивості кави.

2017-06-05 10:29

Кава знижує ризик розвитку раку печінки на 50%

tl_files/tiny_templates/kava_pechinka.jpg

Науковий журнал BMJ Open опублікував результати дослідження щодо впливу кави на здоров’я – споживання темного напою знижує ризик виникнення раку печінки, а також зменшує шкідливий вплив алкоголю.

Дослідження проводили спільно Саутгемптонський і Единбурзький університети із залученням понад 2,25 млн учасників. Також було проаналізовано 26 наукових робіт. Виявилося, що любителі кави значно менше ризикують захворіти на гепатоцелюлярний рак (найбільш поширена форма онкології печінки). Ефект безпосередньо залежить від кількості випитої кави. Одна порція щодня знижує ризик на 20%, а то 4-5 горнят – аж на 50%! Захисний ефект, до 14%, спостерігався також у разі споживання напою без кофеїну. Кава містить певні хімічні речовини, які надають антиоксидантну, антиканцерогенну, протизапальну дії. Саме цим вчені і пояснюють менший відсоток хронічних і онкологічних захворювань печінки у кавоманів.

2017-05-31 11:13

Вчені дослідили утворення кавових кіл

tl_files/tiny_templates/otpechatki-prolitogo-kofe-prevju.jpg

Фізики з Ліхайського університету (США) пояснили механізм утворення кавових кіл. Дослідження опубліковане в журналі Physical Review E.

Утворення кавових кіл пов’язане з випаровуванням рідини і осіданням твердих частинок в дисперсній системі – середовищі, де одночасно присутні фази речовин, що не змішуються. Швидше за все перехід рідини в пари відбувається саме на краях такої структури й тому кавові частинки осідають на краях посуду, коли в центрі їх майже немає.

Вчені дослідили формування кавових і подібних до них кілець методом молекулярної динаміки. Для цього фізики розглянули розтікання суспензії (свинцевою краплею зі зваженими в ній нанодисперсними частинками міді) по мідній поверхні. У діаметрі частинки досягали 3 нанометрів, а радіус краплі – 42 нанометри. На поверхні розділення середовищ (рідина та тверде тіло) вчені спостерігали втягування наночастинок в загальний рух, що приводить до формування з них кільця. На думку дослідників, така поведінка системи обумовлена термодинамічними особливостями – прагненням досягти найбільш вигідною енергетичної конфігурації.

2017-05-26 10:17

Емоційні характеристики кави: а що ви відчуваєте?

tl_files/tiny_templates/emotion-wheel-animation.gif

Згідно Кола смаків кави SCA існує 110 характеристик напою! Та й цього замало, щоб описати усі враження від випитого горнятка кави. Створити “Емоційний словник кави” взялись бразильці.

Дослідження емоційного сприйняття харчових продуктів надважливі першочергово для маркетингу і розробки нових продуктів. Прив’язка емоцій до досвіду споживання продукту – актуальний напрямок розвитку сучасної органолептики.

У дослідженні споживачі порівнювали враження від семи зразків кави, в тому числі традиційної, поліпшеного типу та гурме. Терміни згрупували у список з 26 слів (наприклад, прокинувшись, щасливий, задоволений, задоволений, товариські, розслаблені). Ще десять були включені з інших досліджень, раніше проведених у США (серед них: винний, відраза, набридає тощо). Згодом 124 споживачів віком 20-49 років відзначали перелічені у списку емоційні стани при споживанні кожного зі зразків кави. Отримані результати дозволили виділити три типи споживчої поведінки в фокус-групі: любителі міцного напою, прихильники легкого та середнього обсмажування, гурмани.

Опитані в основному використовували терміни, пов’язані з енергійністю і добрим самопочуттям, наприклад: зігріваюча, стимулююча, бадьорить, задоволення, добре. Каву преміум сегменту високо оцінили особи до 29 років (80% групи). Старше покоління віддало перевагу більш “традиційній” каві, що нагадувала їм про молодість. Вони вживали такі терміни як ностальгія і туга.

2017-05-18 11:54

Куба відновлює кавові плантації

tl_files/tiny_templates/DSC01454.JPG

Міністерство сільського господарства Куби має на меті збільшити виробництво кави в країні. Реалізована довгострокова програма відновлення та розвитку кавових плантацій вже дала приріст урожаїв в східній провінції.

До 2020 року Куба планує виробляти 20 тисяч тонн зерна на експорт. Уже висаджено 167 тисяч гектарів кавових вишень, що втричі більше, ніж розмір плодоносних кавових плантацій на Кубі сьогодні. Використовуючи досвід В’єтнаму в вирощуванні кави, вдалося збільшити врожаї в муніципалітетах Буей Арріба і Терсеро Френте. Водночас, частина плантацій в Гуантанамо ще не відновилася після урагану Метью, який пройшов над провінцією в жовтні 2016 року. У підсумку, в регіоні зібрали на 461 тонну кави менше, ніж прогнозувалося.

2017-05-10 09:25

Унікальний 3D-принтер персоналізує каву

tl_files/tiny_templates/ripple-maker.jpg

Нещодавно в США презентували останню версію кавового 3D-принтера. Крім оновлених функцій, апарат також оптимізований для подачі холодної кави Nitro Brew.

Малюнки виконуються невеликою порцією кавового екстракту та усього за кілька секунд. RippleMaker може друкувати не тільки картинки, але і робити персоналізовані написи із високою роздільною здатністю. Клієнти можуть обрати з каталогу зображення, цікаву цитату чи смішне висловлювання, які вони хотіли б побачити в своїй чашці. Також можна використати і власні фотографії або повідомлення.

Кавовий 3D-принтер простий в застосуванні й не потребує спеціальної підготовки. Він оснащений сенсорним дисплеєм, інтуїтивно зрозумілим у користуванні. Вартість пристрою – 1 500 доларів. За додаткових 100 доларів щомісяця компанія-виробник готова забезпечити клієнтську підтримку, оновлення ПЗ, доступ до платформи і тематичним контенту Ripples.

2017-05-03 12:32

Глобальне потепління може знищити каву

tl_files/tiny_templates/Cvitinnja kavi.jpg

Навіть короткочасне підняття температури може вбити весь врожай зерна!

Останнє дослідження Коледжу лісового господарства Державного університету штату Орегон виявило, що кавові дерева, котрі відчули вплив температури вище +48,8°C протягом хоча б 45 хвилин, можуть назавжди втратити здатність утворювати квіти і ягоди.

Метою дослідження було виявлення взаємозв’язку між віком листя і тривалістю спеки, чинниками впливу на стійкість дерева Coffea Arabica до теплового стресу. Дерева Арабіки різного віку піддавали термічній обробці, що підвищувала температуру листя до +48,8°C на 45 або 90 хвилин. Виявилось, що молоде листя повільніше відновлюються після теплового стресу, та жодна з піддослідних рослин більше не змогла плодоносити.

Це дослідження – заклик до термінових заходів щодо передбачення змінам клімату. Адже доки середня температура навколишнього середовища повільно й впевнено зростатиме, виробництво кави неминуче залишається під загрозою.