Справжня кава повинна бути чорною як ніч, солодкою як гріх, гарячою як кохання і міцною як дружба.
Поціновувач кави
Історія кави - це надзвичайно цікава сторінка людського буття, вона налічує багато неперевірених фактів, домислів та легенд про її відкриття.
Історія львівських кав'ярень - це лише маленька частинка великого життя. Кому серед львів'ян не відомий Юрій Кульчицький, який призвичаївшись до кави віденців, спричинив справжній кавовий бум у Львові. Про Львівські кав'ярні XVII - XIX ст. та кав'ярні XX ст. у найстаріших поціновувачів залишилось багато спогадів. Зокрема, відомо, що кава почала свій переможний похід на завоювання львівської публіки із цукерень. У період першої світової війни кав'ярні i ресторації Львова переживали тривожні часи, про що свідчить кав'ярняна хроніка.
Львів'яни й досі згадують, як то було за совітів: тоді каву пили публічно, але в той же час... «приватно». А от кав'ярні за незалежності, були більш відкритими та мали численну кількість постійних відвідувачів. У нашу добу, каву готують на кожному кроці, а от чи зберегла вона свій терпкий історичний присмак, та чим вона відрізняється від кави у східних кав'ярнях, знають лише ті, хто в них побував, та, беззаперечно, Львівський літопис про східні кав'ярні.
Кава в Європі і в усіх куточках світу відрізняється своїми традиціями. Скажімо, кавові традиції в арабських країнах не передбачали продаж кави лише в аптеці, як це було в Європі.
І наостанок, кава - чудове дерево, плоди якого після того як вони дозріли, доставляють у різні частини світу. Саме з плодів цього дерева виготовляють різноманітні сорти кави та кавові суміші.